Spojení ORPA Papír a Up GROUP:

Pro firmu ORPA Papír a.s. jsme v naší provozovně Up OBORA HURT v Lanškrouně zajišťovali „firemní den“ včetně rautového občerstvení, odpolední zábavy a večerního programu.

O firmě ORPA Papír a.s.

Historie zpracování papíru na Lanškrounsku sahá až do roku 1884. Původně výroba jednoduchých textilních dutinek se rychle rozrostla a postupem doby se měnila v současnou moderní papírenskou výrobu.

V současné době má akciová společnost ORPA Papír a.s. dva závody. Základní závod a centrála společnosti jsou v Lanškrouně, samostatný pobočný závod je v Hostačově u Golčova Jeníkova. Mezi hlavní odběratele výrobků ORPA Papír a.s. patří výrobci a zpracovatelé vláken (skleněných, textilních a syntetických), výrobci folií, firmy z průmyslu papírenského, textilního, hutního a stavebního. Podstatná část výroby je určena také pro potravinářský průmysl.
Zhruba třetina celkové produkce směřuje na zahraniční, zejména evropské trhy. Největšími obchodními partnery jsou firmy v Německu, Polsku, Rakousku a v pobaltských zemích. Společnost také exportuje své výrobky i za hranice EU, a to do Ruska, Běloruska a na Ukrajinu. Nejčastěji exportovanými výrobky jsou papírové trubice, manžety na skleněná vlákna, dutinky na chemická vlákna a válcové papírové obaly.

Výrobky společnosti byly několikrát vysoce ohodnoceny i zlatou medailí EMBAX PRINT, naposledy v roce 2001 za velmi přesné papírové dutinky. Poté společnost získala ocenění Obal roku 2001 za sadu kulatých dárkových obalů a v r. 2005 za obal na nápojové sklo. Cílem společnosti je udržení dlouhodobé prosperity, založené na dokonalých službách a servisu zákazníkům.